Чому не працює кондиціонер в авто?

Зіткнутися з ситуацією коли не працює кондиціонер в автомобілі, в основному можна влітку. Бо при спекотній температурі знаходитись у машині просто неможливо. Саме тому, якщо в авто зламався кондиціонер, потрібно відвезти автомобіль на ремонт СТО https://stobus.com.ua/ru/. Своєчасна діагностика допоможе з’ясувати причину пошкодження та надалі акуратніше експлуатувати автівку.

Головні особливості кондиціонерів які встановленні в авто

За принципом роботи автомобільні кондиціонери дуже схожі зі звичайними, котрі ми використовуємо у квартирах та офісних приміщеннях. Єдиною відмінністю є звичайно експлуатація. Ті моделі, котрі ми використовуємо у звичайному житті не піддаються механічним пошкодженням, як під час руху авто.

Саме через це досить ретельно потрібно слідкувати за справністю кондиціонерів. Вчасно заповнювати його фреоном та звичайно чистити. Саме через накопичення бруду досить багато пристосувань виходять зі строю або зовсім не працюють.

Що може зламатися в кондиціонері?

Перш за все варто встановити з яких деталей складається компрессор. До головних комплектуючих відносять:

  • компресор;
  • терморегулюючий клапан;
  • вентиль;
  • фільтр-осушувач;
  • датчиків температури;
  • випаровувача.

Всі ці деталі можуть зламатися під час експлуатації пристосування або через несвоєчасне обслуговування. Навіть при незначних збоях у роботі, варто віддати пристосування на діагностику у СТО, таким чином вдасться уникнути повного пошкодження приладдя.

До головних пошкоджень у кондиціонері можна віднести:

  1. Порушення роботи компресора. Кондиціонер починає видавати шум. Кондиціонер може не зразу вмикатися або недостатньо охолоджувати автомобіль.
  2. Пошкодження магістралі. Будь-які проблеми з магістраллю можуть виникати як через неякісний ремонт, так і не дуже якісні комплектуючі, котрі можуть порушувати роботу системи. Якщо через невеликі аварії пошкодились трубки, то це може привести до того, що почнуться проблеми з якісним функціонуванням магістралі.
  3. Забруднений конденсатор. Знизити ефективність кондиціонера може бруд, котрий збирається в сотах. Прилад починає нагріватися, радіатор перегрівається, через що кондиціонер може зіпсуватися.
  4. Несправність електронної системи. Через пошкодженні контакти, датчики можуть надавати невірну інформацію. Підвищується тиск і фреон проходить через аварійний клапан. Через це кондиціонер перестає дути.
  5. Порушення герметичності системи. Така несправність може виникнути через те, що зіпсувалися прокладки. Через деякий час експлуатації вони можуть деформуватися та втрачати свою еластичність. Починаються проблеми з холодоагентом.
  6. Відчуття неприємного запаху. Це може виникати через те, що накопичився гар та сажа. Якщо також забрудненні дренажні отвори, тоді починає скопичуватись вода.
Читайте также:  Официальный сервис ленд ровер в Киеве

Як зберегти кондиціонер у робочому стані як можна довше?

Досить часто причиною несправності є недостатня кількість фреону, бо це може спричинити те, що приладдя вийде з ладу, буде працювати невірно. Для того, щоб уникнути такої ситуації потрібно дотримуватись певних правил. Перш за все варто один раз на рік робити дозаправлення системи. Змінювати масло, робити очищення кондиціонера від бруду. Самостійно виконати це можна не досить досконало, тому варто звернутися до СТО, де фахівці можуть провести повну діагностику та оновити систему.

Під час експлуатації варто притримуватись таких правил:

  1. Виключати кондиціонер за декілька хвилин, до того як закінчиться поїздка. Тепле повітря зможе осушити повітря проводи, які не дадуть розмножуватись мікроорганізмам.
  2. Включати кондиціонер на певний час, навіть якщо ви дуже рідко користуєтесь автомобілем. Це допоможе зберегти ефективну роботу застосування.
  3. Використовувати кондиціонер відповідно до його призначення і рекомендацій виробника. Не перевантажувати його режими, наприклад, не встановлювати надмірно низьку температуру або високу швидкість обдуву, що може призвести до збоїв у системі.
  4. Регулярно очищати та заміняти фільтри повітря. Це дозволить запобігти накопиченню пилу та інших забруднень у системі, а також зберегти якість повітря всередині автомобіля.
  5. Уникати прямого сонячного опромінення на кондиціонер. Якщо автомобіль залишається під відкритим сонцем, краще захистити кондиціонер від прямого сонячного світла. Наприклад, за допомогою сонцезахисних шторок або паркуючись у тіні. Це допоможе уникнути перегріву системи.
  6. Перевіряти наявність потенційних витоків фреону. Якщо ви помічаєте, що кондиціонер швидко втрачає охолоджуючу здатність або ви почуваєте запах фреону, краще звернутися до фахівців для перевірки та виправлення проблеми.
  7. Зберігати автомобіль у сухому та провітрюваному приміщенні, особливо в зимовий період, коли кондиціонер не використовується. Це допоможе уникнути утворення корозії та інших пошкоджень у системі.
Читайте также:  Как выбрать инвертор 12 220? Советы от УКР ПАРТС

Дотримуючись цих правил експлуатації та регулярного технічного обслуговування, ви зможете зберегти кондиціонер у робочому стані як можна довше та забезпечити комфортні умови у своєму автомобілі.

Профілактичні дії, котрі допоможуть продовжити експлуатацію кондиціонера в автомобілі

Дуже бажано постійно включати кондиціонер, навіть в зимовий період. Це допоможе уникнути проблем з герметичністю ущільнювачів. Так як під час роботи змочуються холодоагенти, котрі зберігають повноцінну роботу кондиціонера. Вмикати кондиціонер взимку можна, але після повноцінного прогріву авто. Бо тільки тоді повністю вся система буде функціонувати без перебоїв.

Також не варто забувати проводити очищення конденсатора. Через накопичення бруду відбувається порушення відводу тепла, тому знижується ефективність всієї системи в цілому. Через наявність великої кількості бруду, метал може почати гнити та деформуватися.

Фільтр-осушувач допомагає абсорбувати вологу та зробити термін експлуатації компресора, якомога довшим. Якщо термін експлуатації фільтру вичерпаний, то потрібно його змінювати, інакше кондиціонер припинить свою роботу.

Також не варто забувати про антибактеріальну обробку. Якщо у салоні буде постійно накопичуватись конденсат, то це призведе до того, що почнуть розмножуватись мікроорганізми. Тому варто застосовувати антибактеріальне оброблення. Для цього використовують спеціальні аерозолі, котрі потрібно розбризкати в салоні авто при закритих вікнах.

Чому варто звернутися до СТО?

Перш за все варто зазначити, що відразу визначити, що сталося з технікою, досить важко. При неправильному ремонті можна навпаки зіпсувати кондиціонер. Саме тому варто спочатку звернутися до СТО, де спеціалісти зможуть:

  • Провести діагностику.
  • Надати потрібні рекомендації з експлуатації.
  • Визначать дійсну причину несправності.

Фахівці мають спеціальне обладнання та інструменти, котрі дозволяють швидко та безпечно виправити пошкодження. Для кожного клієнта фахівці підпирають індивідуальний підхід, та враховують скільки авто вже в експлуатації та чи були несправності кондиціонера раніше. Після усунення пошкодження, кожен клієнт отримує рекомендації, котрі допоможуть уникнути таких пошкоджень під час подальшої експлуатації.

Читайте также:  Работа в такси Bolt в Укриане

Не забувайте своєчасно проводити діагностику автомобіля, та дотримуватися рекомендацій, тоді кондиціонер у вашому автомобілі буде функціонувати якомога довше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
AutoHack статьи и советы авто тематики