Поради, що робити, якщо в бачку омивача замерзла рідина

З ситуаціями, коли в бачку замерзає рідина, знайомі більшість автовласників. Для багатьох це стає великою проблемою, особливо, коли часу на її вирішення не так багато. Щоб розморозити рідину, важливо обрати безпечний спосіб, який дозволить і результат бажаний отримати, і залишити конструкцію цілісною.

Замерз омивач в бачку: як вирішити проблему

Сама рідина в стані льоду не має негативного впливу на бачок, але прикласти зусиль, щоб вона розмерзлася, доведеться. Щоб при цьому не пошкодити бачок, краще ознайомитись зі всіма можливими варіантами та обрати оптимальний.

  • Якщо дозволяє час, можна помістити транспортний засіб в тепле приміщення (наприклад, гараж, який опалюється). Це безпечний спосіб, але варто розраховувати на те, що чекати, доки рідина розтане повністю, потрібно довго. Не зайвим буде завести авто та прогріти простір під капотом, щоб отримати швидший результат.
  • Використання окропу для обливання криги в бачку. До такого способу радять вдаватися далеко не всі спеціалісти, оскільки великий ризик того, що під впливом різкого перепаду температур та гарячої води може пошкодитися матеріал бачка. При цьому важливо перемістити авто в тепле приміщення чи інше місце, де температурний режим буде не нижче 0°С. В іншому ж разі за низьких температур в бачку замерзне не тільки омивач, а й додана вода, що тільки погіршить ситуацію. Орієнтуватися й на те, що після використання цього способу з бачка омивача потрібно буде видалити залиту воду.
  • Залити підігрітий омивач. Для цього застосувати водяну баню. В залежності від того, яка кількість рідини замерзла, додавати підігрітий омивач потрібно в кілька етапів.
  • Використання спирту для розмерзання рекомендовано застосовувати в разі, якщо морози невеликі і кількість замерзлої рідини також незначна.
  • Якщо дозволяє технічний стан авто та досвід водія – зняти бачок та перенести його в тепле місце. Така процедура може бути доступною не для всіх, оскільки може знадобитись використання домкрату, оглядової ями чи навіть зняття переднього колеса. Після зняття бачка омивача і переміщення його в приміщення важливо, щоб там була гаряча вода для розігріву або хоча б теплий радіатор.
  • Побутовий фен. Він стане в нагоді якщо замерзла в бачку рідина — у випадку з не надто низьким температурним режимом и не великою кількістю замерзлої рідини. При цьому потрібно правильно обрати кут, під яким буде розміщений фен, оскільки великий вплив потоку гарячого повітря може негативно вплинути на цілісність конструкції бачка. Краще, якщо потік повітря буде направлений безпосередньо в горловину, а не на корпусну частину.
Читайте также:  Срочный автовыкуп Киев - как не совершить ошибку

Обираючи оптимальний варіант, потрібно враховувати, що є способи, які деякі автовласники можуть рекомендувати, але їх ефективність низька і іноді здатні нашкодити конструкції. Так, не варто розраховувати на те, що після переміщення в тепле приміщення рідина швидко розтане. В залежності від її кількості в бачку на це може піти від 2 годин до доби.

Замерз омивач в бачку: як вирішити проблему

Якщо бачок з рідиною замерз, не варто додавати в нього холодний омивач. Такі дії не дадуть бажаного результату. Якщо авто сучасного типу, не варто робити спроби відігріти його ввімкненим двигуном, оскільки він не розташований близько. Такі дії не будуть ефективні, хоча в транспортних засобах, які випускали в 1970-х рр. це дало б свій ефект.

Щоб досягти результату, пришвидшити процес розмерзання, заборонено колоти, бити чи свердлити лід — омивач. Так зростають шанси пошкодження бачка і елементів, що знаходяться навколо нього. Не залежно від того, який спосіб використовувався для розморожування, рідину після розмерзання варто злити та замінити на нову (навіть у випадках, коли для розмерзання не використовувався інший тип рідини, наприклад, вода, спирт).

Якісний омивач скла: як обрати

Щоб не було проблем з експлуатацією транспортного засобу, особливо в зимовий період, варто ще в теплий сезон потурбуватися про те, щоб придбати якісний омивач скла. Обрати необхідний варіант можна в магазиніhttps://shopforcars.in.ua/ua/zhydkost-v-bachek-omyvatelia-zyma-leto/ Продукції такого типу виробники пропонують багато, тому серед великого асортименту важливо обрати найбільш якісний варіант. При виборі, перш за все, звернути увагу на те, які компоненти вказані в інструкції.

  • Головна активна речовина метанол. Засіб з таким компонентом найбільш доступний, але розраховувати, що він і найбільш шкідливий. Найбільше впливає на нервову та серцеву систему. Показник 5 мг/м і більше в повітрі може стати причиною отруєння.
  • Ізопропил. Вартість трішки вища, ніж у попереднього варіанту. Засіб відрізняється різким запахом, але його головна відмінність в тому, що отруєння при підвищеній його концентрації в повітрі не можна отримати повітряно-крапельним шляхом.
  • Біоетанол. Засіб з таким основним компонентом є найдорожчим. В основному запропонований європейськими виробниками. Він не відноситься до небезпечних рідин, оскільки являє собою поєднання ПАР та рідини, схожої по характеристиці на харчовий спирт. Це оптимальний засіб для використання в якості зимового омивача в бачку.
Читайте также:  Капремонт двигателя в Житомире: нюансы, которые следует знать каждому

При виборі омивача краще не звертати увагу на «якісні» засоби, які пропонують по зовсім доступній ціновій політиці. Обирати краще в магазині, де можуть запропонувати сертифікат якості на товар, а ризик придбати фальсифіковану продукцію зовсім низький. Зазвичай, кращої якості товар можна купити в спеціальних автомагазинах та на заправках. При виборі обов’язково звернути увагу на етикетку. Вона повинна бути максимально інформативною, особливо, що стосується складу речовини та умов її використання. Всі дані та маркування вказуються чітко. Якщо така інформація розмита, це може бути першою ознакою підробки.

Аби переконатись в тому, що в засобі наявні активні речовину, ємність краще струсити. На поверхні повинна утворитися піна. На дні тари не повинно бути ніякого осаду. Краще обирати засіб в прозорій каністрі, щоб візуально контролювати не тільки його якість, але й кількість.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
AutoHack статьи и советы авто тематики