Свічки запалювання: як працюють, коли їх міняти та які вибрати

Двигун буде працювати ефективно лише в тому випадку, якщо в ньому буде справна така деталь, як свічка запалювання. Саме від якості такого виробу залежить наскільки добре буде запалюватися паливно-повітряна суміш. Знайти велике розмаїття свічок запалювання можна перейшовши за посиланням https://www.ford.org.ua/ua/product/svichka-zapalyuvannya_6/

Детально розбираємо тему свічок запалювання

Свічка запалювання створена для того, щоб утворювати іскри. Паливно-повітряна суміш повинна працювати потужно та без перебоїв, щоб забезпечувати проходження кожного циклу двигуна. Потужність двигуна залежить від того наскільки добре підпалюється паливо. Якщо мотор працює невірно, тоді можуть виникати такі проблеми:

  • Паливо витрачається досить швидко.
  • Відбувається неповне згоряння.
  • Швидке зношування.
  • Відбувається поступова втрата потужності.

Саме тому варто своєчасно робити технічний огляд та змінювати свічки запалювання.

Як працює свічка запалювання?

Для того, щоб запалювати бензин разом з повітрям в автомобілі використовують запалювальні свічки. Вони облаштовані спеціальними електродами до яких подається напруга. Завдяки напрузі з’являється іскра яка створює запалювання суміші у циліндрі, що призводить до того, що починає працювати двигун.

Що таке калільне число свічки запалювання?

Варто зауважити, що запалювальні пристосування досить сильно нагріваються під час роботи. Досить високі температури спричиняють несвоєчасне загорання суміші. Це може призвести до того, що збільшуються витрати пального, зменшується потужність двигуна. Така ситуація називається калільним запаленням. Калільне число є характеристикою, яка показує, що свічка може утворювати надлишкове тепло.

Варто зазначити, що низький показник калильного числа не завжди є добрим знаком. Бо високі температури є добрим середовищем для того, щоб відбулося згоряння, оптимальна температура не нижче 400 градусів. Завдяки функції самоочищення свічки можуть працювати тривалий час.

Як влаштовані свічки запалювання?

Свічки можуть бути двох типів: одноелектродними та багатоелектродними. Найчастіше використовують саме перший варіант. Багатоелектродні свічки використовують тоді, коли потрібна добра потужність двигуна. Незалежно від типу свічки складаються з таких елементів:

  • центральні та бокові електроди;
  • металевий корпус
  • ізолятор керамічний.
Читайте также:  Как выбрать квадроцикл для взрослого?

У порівнянні з одноелектродним видом свічок, багатоелектродні мають декілька бічних електродів, котрі дозволяють швидше утворюватися іскрі. Знайти всі види свічок запалювання можна на сайті https://www.ford.org.ua/ua/product/svichka-zapalyuvannya_6/

Поширені питання

До найбільш розповсюджених запитань варто віднести наступні:

Для чого призначені свічки запалювання?

Свічки запалювання відіграють досить важливу роль у роботі авто. Якщо такі елементи не будуть справні, то двигун не зможу працювати, а автівка – їхати. Саме від праці свічок залежить чи зможе двигун одразу завестись та спричинити в дію авто.

Як правильно вибрати свічки запалювання?

Вибираючи свічки запалювання варто звертаючи увагу на інструкцію, котра надається до авто. Вони можуть мати різне різьблення, розмір та подовження. Що стосується матеріалу, то вони можуть бути з міді, нікелю та платинові.

Коли треба міняти свічки запалювання?

Змінювати свічки в автомобілі варто тоді, коли закінчується термін придатності. Краще не чекати, що свічки зовсім не будуть працювати, а змінити їх передчасно, десь після 40-50 тисяч кілометрів пробігу. Перевірити стан виробів можна, якщо ви помітили, що знизилась потужність або виникають проблеми з запаленням двигуна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
AutoHack статьи и советы авто тематики